Czy warto korzystać z internetowych aptek?

Zakupy przez Internet są coraz popularniejsze, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i są przede wszystkim wygodniejsze. Dzisiaj on-line możemy kupić praktycznie wszystko, łącznie z lekami i produktami drogeryjnymi. Apteki internetowe są świetnym rozwiązaniem i nie ma się czego obawiać, ponieważ przepisy prawne, regulujące ich działanie są bardzo restrykcyjne.

Wielu z nam może wydawać się, że apteki internetowe nie są bezpieczne. Warto jednak zaznaczyć, że polskie prawo dba o konsumentów i działalności internetowych aptek jest całkowicie zgodna z przepisami. Tak więc kupowanie leków on-line jest całkowicie bezpieczne o ile będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Zalety kupowania w aptekach internetowych

Tego rodzaju zakupy to przede wszystkim ogromna wygoda – bez konieczności wychodzenia z domu, bez wyczekiwania w kolejkach, zawsze pewni, że dostaniemy to, czego potrzebujemy. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie jesteśmy wystawieni na zagrożenie związane z przebywaniem z innymi chorymi w jednym pomieszczeniu. W domu możemy dokładnie zapoznać się z ulotką i wskazaniami dotyczącymi leku, na co nie zawsze jest czas w punkcie stacjonarnym. Zakupy w aptece internetowej pozwalają więc na produktywne spożytkowanie zaoszczędzonego czasu. W ten sposób zawsze będziesz pewny swoich wyborów a same zakupy potrwają kilka minut.

Na co warto zwrócić uwagę?

Aby czuć się zupełnie bezpiecznie należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Warto wiedzieć, że każda legalnie działająca apteka internetowa musi posiadać logo wspólne dla wszystkich członków Unii Europejskiej. Po kliknięciu w nie, powinniśmy zostać przeniesieni na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, do rekordu danej placówki w ogólnym wykazie. Tam znajdziemy dane apteki i oficjalne zgłoszenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Każda apteka internetowa powinna posiadać swój stacjonarny punkt odbioru oraz telefoniczny dyżur ekspertów. W każdym z tych miejsc musi być zatrudniony profesjonalny personel. Powinniśmy martwić się dopiero w sytuacji, gdy ceny są podejrzanie niskie bądź, gdy przy zakupie leków na receptę nie jesteśmy proszeni o jej ukazanie. Pamiętając o tych wskazówkach, możemy przystąpić do bezpiecznych i wygodnych zakupów on-line.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej