Jak poprawić stan zębów?

Uśmiechające się z okładek magazynów gwiazdy przyprawiają nas o kompleksy swoim olśniewająco białym uzębieniem. Warto jednak wiedzieć, że celebryci osiągają tak zachwycające efekty dzięki stomatologii estetycznej, która jest dostępna dla wszystkich. Jeśli więc jesteś niezadowolony ze stanu estetycznego swojego zgryzu, możesz poprawić jego wygląd decydując się na jeden z wielu zabiegów.

Zła dieta, palenia papierosów i picie wina – to wszystko sprawia, że kolor i ogólny wygląd naszych zębów pozostawia wiele do życzenia. Biały uśmiech to nie tylko fanaberia celebrytów. Zadbane zęby znacznie poprawiają naszą prezencję co ma duże znaczenie w kontaktach z innymi. Olśniewająco biały uśmiech i równe zęby poprawiają nasze samopoczucie i dodają pewności siebie, co na pewno przełoży się na sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. Oto tylko kilka wybranych metod, które pomogą ci osiągnąć wyjątkowo estetyczny efekt.

Lampa Beyond

Ładne zęby to białe zęby. Wybielanie to podstawowy zabieg, po który najczęściej sięgają goście gabinetów stomatologicznych. Pamiętajmy jednak, że aby rozpocząć kurację wybielającą należy wyleczyć wszystkie zęby. Jedną z najbardziej spektakularnych metod jest lampa Beyond, która pozwala rozjaśnić uzębienie nawet o 4-15 stopni w skali VITA i to tylko w 45 minut. Wystarczy zatem jedna wizyta w gabinecie, aby zobaczyć efekty tego bezbolesnego zabiegu. Wszystko przebiega szybko i sprawnie. Na zęby nakładany jest specjalny żel utleniający przebarwiania, który aktywowany jest tzw. zimnym światłem. Rezultat widać już pierwszego dnia i utrzymuje się przez cały rok. Takie ekspresowe wybielanie usuwa przebarwienia z kawy, herbaty, wina i papierosów. Pamiętajmy jednak o tym, że wybielanie za pomocą lampy Beyond nie zmieni samego koloru zęba.

Zastosowanie porcelanowych licówek

Jeśli chcesz zmienić naturalną barwę szkliwa – którego nie można wybielić innymi metodami, ponieważ normalnie jest żółte, niebieskawe bądź szare – możesz zdecydować się na porcelanowe licówki. Te cienkie łuski nakleja się na powierzchnię zęba. Metoda ta pozwala pacjentowi wybrać ton i kolor uzębienia. To jednak nie koniec zalet tego zabiegu, ponieważ licówki likwidują również szereg innych problemów jak np. diastema, czyli przerwa między zębami. Jest to również świetna opcja dla tych, których zęby zostały nadkruszone. Dodatkowo możemy zmienić długość oraz kształt zęba tak, aby nasze uzębienie było proste i równe. W ten sposób nasz uśmiech staje się symetryczny, ładny i świeży. 

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej