Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna technologia przychodzą z pomocą, oferując różne zabiegi z użyciem lasera, które pozwolą nam nadać naszej skórze młody i gładki wygląd.

Niestety blizny zanikowe i przebarwienia po trądziku to problem, który dotycz ludzi w każdym wieku. Zdarza się często tak, że lata po okresie nastoletnim, cera trądzikowa i pozostawione blizny wciąż dają o sobie znać. Istnieje jednak skuteczny sposób na pozbycie się starych blizn i uniknięcie powstawania nowych.

Z czym mamy do czynienia?

Warto mieć na uwadze fakt, że trądzik to stan zapalny, przed którym nasze ciało próbuje się bronić tak, jak przed każdą inną chorobą. Specjaliści wskazują, że komórki układu odpornościowego zwalczające infekcję, wspomagają też procesy gojenia uszkodzonej tkanki. Okazuje się jednak, żeby właściwie wykurować wyprysk, wpierw trzeba pozbyć się zalegających w nim i wokół martwych komórek i bakterii. W sytuacji, gdy tego nie zrobimy, zaburzymy sam proces gojenia, który nie będzie przebiegał poprawnie. Tkanka, która powstaje na nowo podczas gojenia, będzie cienka i nieprawidłowo ustrukturyzowana. Właśnie w ten oto sposób tworzy się blizna zanikowa, która widoczna jest pod postacią miejscowego zagłębienia – o jej głębokości i rozległości decyduje wielkość i stopień zaawansowania samego trądziku i jakość przebiegu gojenia.

Laseroterapia

Trądzik o średnim nasileniu można leczyć metodą, która nazywa się laseroterapia. Zazwyczaj proponowana jest pacjentom, u których blizny nie są bardzo głębokie. Laser jest bezpieczną metodą o dobroczynnych właściwościach. Działa w ten sposób, że jego promieniowanie jest pochłaniane przez barwnik znajdujący się w bakteriach, które są odpowiedzialne za rozwój trądziku. Właśnie tak są one redukowane, co wiąże się ze znacznym spadkiem pojawiania się nowych zmian. Ponadto poprzez swoje działanie biostymulujące, laser mobilizuje równie własne możliwości organizmu do wzmożonej obrony oraz regeneracji. Warto również podkreślić, że laser działa przeciwzapalnie i powoduję blaknięcie przebarwień skórnych.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej