Jak się pozbyć popękanych naczynek

Popękane naczynka na twarzy i pajączki na nogach są zmorą niejednej z nas. Na szczęście nie musisz chować nóg w spodniach a na twarz nakładać tony makijażu! Wystarczy iść do gabinetu medycyny estetycznej i zapisać się na terapię, która przywróci twojej skórze świeży i gładki wygląd.

Warto wiedzieć, że popękane naczynka to nie drobny problem natury estetycznej i nie należy ich bagatelizować. Pajączki pojawiające się na nogach świadczą o niewydolności żył, a problemy na twarzy są sygnałem wskazującym na początek alergii bądź trądziku różowatego.

Skąd te niedoskonałości?

Cera naczynkowa, czyli skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi, jest problemem, z którym mierzy się wiele kobiet – wiek nie robi tu różnicy. Najczęściej za ten stan rzeczy odpowiadają nasze geny, wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne oraz krążeniowe, nadciśnienie tętnicze i schodzenia przewodu pokarmowego. Warto jednak pamiętać, że na kruche naczynka równie negatywnie wpływa opalanie, zbyt długie stanie na bardzo wysokich obcasach oraz siedzący, nieaktywny tryb życia. Tego rodzaju zmiany uwidaczniają się najmocniej podczas wyjątkowo mroźnej zimy lub ciepłego lata. To właśnie pod wpływem działania wiatru i temperatury nasze naczynia włosowate zaczynają się rozszerzać tak, że ich przepuszczalność zwiększa się, a ścianki stają się o wiele bardziej kruche. Taki stan ułatwia oddziaływanie niekorzystnych czynników, które wywołują stany zapalne. Należy uświadomić sobie fakt, że tak postępujące zmiany, zaniedbywane, stają się nieodwracalne.

Specjalistyczne zabiegi

Problem możemy kontrolować poprzez zażywanie odpowiednich preparatów i kremów zawierających rutynę, jednak na już powstałe zmiany należy zastosować specjalistyczną terapię. Świetnym rozwiązaniem jest seria zabiegów zamykania naczynek w salonie kosmetycznym lub w gabinecie medycyny estetycznej. W ten sposób można  nie tylko trwale poprawić wygląd skóry, ale też wzmocnić jej zdolności obronne. Zakres działań jest tu bardzo szeroki od maseczek i peelingów do zastosowania laseroterapii, która pozwala pozbyć się rozszerzonych naczynek raz na zawsze.

Sposoby na wypełnienie zmarszczek

Każda kobieta pragnie zatrzymać upływający czas, którego oddziaływanie boleśnie odciska się na jej skórze. Jeśli pojawiająca się sieć drobnych zmarszczek nie koresponduje z jej młodym duchem, może zdecydować się na szereg zabiegów oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną, pozwalających odmłodzić skórę twarzy.

Zmarszczki to słowo, na które wiele kobiet reaguje ze strachem. Niestety prawdą jest to, że z wiekiem nasza skóra jest coraz starsza i wygląda na bardziej zmęczoną. Właśnie dlatego kobiety coraz częściej decydują się na przeprowadzenie prostych terapii odmładzających, które zdecydowanie poprawiają komfort życia i oprawiają samopoczucie.

Botoks

Botoks to bardzo popularny i często wykonywany zabieg odmładzający. Przeprowadza się go za pomocą wszczepienia toksyny botulinowej, zwanej także kwasem kiełbasianym. Jest to najmocniejsza naturalna neurotoksyna pochodzenia bakteryjnego, która rozluźnia mięśnie i skórę twarzy w ten sposób, że zmarszczki ulegają czasowemu rozprostowaniu. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i bardzo krótki – trwa do 15 minut. Największą zaletą botoksu jest to, od razu rzuca się w oczy, a więc skuteczne wygładzenie zmarszczek. Warto wiedzieć, że najefektywniej, botoks radzi sobie z bruzdami na czole, jednak również świetnie sprawdza się w innych okolicach twarzy. Substancja ta pozwala nam dłużej pozostać młodymi, co zdecydowanie poprawia nasz komfort psychiczny oraz fizyczny. Kiedy jesteśmy ładni i pozbywamy się kompleksów czujemy się szczęśliwsi. Warto mieć to na uwadze, ponieważ dzisiaj wygląd zewnętrzny jest niezmiernie istotny – są tego świadomi ci wszyscy, od których nienaganna prezencja wymagana jest na co dzień w pracy. Przy pomocy zastrzyku z botoksu zadbasz o pełny profesjonalizm i efektywność swojej przyszłej kariery.  

Lifting twarzy

Jest to chirurgiczna metoda odmładzania skóry twarzy i szyi jest, która jest bezkonkurencyjna na rynki medycyny estetycznej, ponieważ nadal jest najskuteczniejszym sposobem pozbycia się efektów upływających lat. Zabieg ten polega na napięciu, wygładzeniu i podniesieniu skóry. Blizny powstające wskutek zabiegu, ukrywane są w niewidocznych miejscach.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej