Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda, którą stosuje się do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Głównym celem zabiegu jest rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Mezoterapia pozwala na redukcję istniejących drobnych zmarszczek oraz zasinień pod oczami, dzięki czemu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Mezoterapia to działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Najczęściej stosowany w dermatologii i medycynie estetycznej do leczenia i profilaktyki. Możemy odróżnić dwa rodzaje zabiegu – bezigłowy i igłowy.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który pozwala wprowadzić w skórę aktywne substancje na taką głębokość, która jest niezbędna dla danej procedury zabiegowej. Jest to nowoczesna, nieinwazyjna i niezwykle skuteczna procedura estetyczna, którą wykorzystuje się w walce z różnymi niedoskonałościami skóry. Technologie tą wykorzystuje się zazwyczaj w zabiegach antycellulitowych, zmniejszających rozstępy, ale również w terapiach przywracających skórze jędrność, kuracjach regenerujących, odmładzających i nawilżających. Warto podkreślić, że w czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry oraz nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień, drgania mięśni czy ewentualnych stanów zapalnych. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna i niewymagająca zastosowania żadnego żelu przewodzącego. Transportowane do skóry substancje mogą mieć postać jonowaną, niejonowaną i lipidową o dowolnej wielkości molekularnej.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, polegającym na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomocą mikronakłuć. Dzięki zastosowaniu igły, substancje mogą wniknąć do głębokich warstw skóry właściwej bądź tkanki podskórnej. Tak uzyskane efekty są natychmiastowe i spektakularne. Zabieg może być wykonany na kilka sposobów: za pomocą igły i strzykawki; za pośrednictwem specjalnego aparatu/pistoletu lub za pomocą tzw. rollera – dysku z mikroigłami zainstalowanymi na rolce.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej