Pielęgnacja zębów po wybielaniu nakładkowym

Olśniewająco biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Jedną z popularniejszych i bardziej skutecznych metod na osiągnięcie tego celu jest wybielanie nakładkowe. Ten prosty zabieg można wykonać samemu w domu. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się zadowalającym efektem jak najdłużej, należy wyjątkowo dbać o zęby po wybieleniu.

Nakładkowe wybielanie to jedna z najchętniej wybieranych metod wybielania zębów. Na tak duże zainteresowanie tą właśnie metodą składa się fakt, że nie wymaga ona wizyty u stomatologa. Zabieg ten jest niezwykle prosty w użyciu i pozwala osiągnąć długotrwałe efekty. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku prostych zasad.

Odpowiednia dieta

Jeśli chcemy cieszyć się śnieżnobiałym uzębieniem, musimy unikać spożywania pokarmów, które zawierają barwniki. Kawa, czerwone wino, herbata oraz wszelkie kolorowe napoje przebarwiają naturalny odcień naszego szkliwa. Produkty te zdecydowanie szybko skracają efekt wybielenia, dlatego niezmiernie ważne jest, aby ograniczyć ich spożywanie po zabiegu wybielenia. Jeśli zatem chcesz maksymalnie wydłużyć efekt należy odstawić buraczki, jagody, wiśnie, wino i kawę na co najmniej dwa tygodnie od zakończenia kuracji. Jeśli jednak ulegniesz zachciance pamiętaj, aby potem dokładnie wyszczotkować i wypłukać zęby.

Problem nadwrażliwości

Bardzo często po wykonanym zabiegu zęby stają się bardziej wrażliwe. Dzieje się tak w wyniku działania nadtlenku, który przyczynia się do uczucia lekkiego dyskomfortu przez pierwsze dni. Przeszywający ból podczas jedzenia i picia to najczęstsze objawy, z którymi musimy mierzyć się przez pierwszy tydzień. Wówczas najlepiej sięgnąć po specjalistyczne pasty do zębów, które pozwalają zdecydowanie ograniczyć ból.

Koniec z dymkiem

Każdy powód, żeby rzucić palenie jest dobry. Jeśli naprawdę zależy ci na zdrowym i pięknym uśmiechu, musisz odstawić papierosy na dobre. Nie ma najmniejszego sensu inwestować w kurację wybielającą jeśli nie zamierzasz rzucić nałogu, ponieważ papierosy bardzo szybko psują efekt i powodują widoczne żółknięcie uzębienia.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej