Sposoby na poprawę wyglądu zębów

Dzisiejsza stomatologia estetyczna oferuje nam cały wachlarz zabiegów, które pomagają znacznie poprawić ogólny wygląd i stan zębów. I nie chodzi tylko o wybielanie. We współczesnych gabinetach dentystycznych można zmieniać kształt i długość zęba, regulować ich kąt, niwelować przerwy i uzupełniać ubytki. Oto charakterystyka kilku wybranych zabiegów, które pomogą nam uporać się z wszelkimi niedoskonałościami.

Większość dentystów podkreśla, że zdrowie zębów wpływa znacznie na ogólny stan naszego ciała. Leczenie ubytków, regularna higiena i kontrola – wszystko to dobroczynnie wpływa na zdrowie układu pokarmowego, serce, płuca, a nawet jakość życia seksualnego. Warto zatem dbać o zdrowie i wygląd uzębienia, żeby cieszyć się zdecydowanie lepszym komfortem codziennego życia.

Zabieg konturowania zęba

Jest to metoda, której celem jest skracanie zęba przez szlifowanie. Specjaliści polecają ten zabieg tym pacjentom, których zęby są za długie, szpiczaste i wystają poza linię ust. Podczas zabiegu dentysta dzięki szlifowaniu może usunąć nadmiar zęba, nadając mu zupełnie nowy kształt. W trakcie trwania procedury likwidowane są z zębów również wszelkie niedoskonałości. Szlifowanie odbywa się za pomocą specjalistycznego wiertła diamentowego, krążka ściernego i gumek… Mimo, że brzmi to odrobinę ekstremalnie, zabieg jest zupełnie bezbolesny. Całość nie wymaga nawet znieczulenia i kończy się podczas pierwszej wizyty.

Czym jest bonding?

Zabieg bondingu to tańsza alternatywa dla zastosowania licówek, która pozwala usunąć niedoskonałości kształtu i koloru zębów. Metoda ta polega na tym, że dentysta najpierw zeszlifowuje przednią cześć zęba a potem nakłada cienką warstwę żywicy kompozytowej. Pacjent może oczywiście sam wybrać odpowiedni odcień kompozytu. Następnie specjalista kształtuje powierzchnię zęba, po czym naniesioną w ten sposób żywicę utwardza lampą polimeryzacyjną. Tak przygotowana powierzchnia zęba jest wygładzana i polerowana. Cały zabieg trwa ok. 2 godzin i jest zupełnie bezbolesny. W ten sposób możemy pozbyć się wszelkich przebarwień, spękań, nierówności oraz odstępów.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej