Wyposażamy domową apteczkę

W każdym domu powinny znaleźć się leki i preparaty niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy i pomagające uporać się przeziębieniem czy bólem. Nie każdy z nas ma jednak czas, by biegać do apteki po plaster, aspirynę czy witaminę C. Z pomocą przychodzą e-apteki, które pozwolą nam trzymać rękę na pulsie i z łatwością doposażyć naszą domową apteczkę.

W czasach, kiedy zakupy on-line stały się normalnością, nikogo nie dziwi, że również apteki poszerzają zakres swoich usług o sprzedaż on-line. Ten nowoczesny kanał dystrybucji budzi coraz większe zaufanie konsumentów.

Kilka prostych zasad

Warto pamiętać, że wysyłkową sprzedaż leków zamawianych przez Internet mogą prowadzić tylko i wyłącznie apteki i punkty apteczne, legitymujące się odpowiednim certyfikatem Inspekcji Farmaceutycznej. Zatem warto sprawdzać czy sklepy oferujące sprzedaż leków on-line, posiadają wszystkie potrzebne dokumenty, do których dostęp powinien znajdować się na stronie danej placówki. Najlepiej dokonywać zakupu na stronie stacjonarnych aptek, które idąc z duchem czasu postanowiły rozpocząć również działalność on-line. Odwiedzając stronę internetową placówki szukaj białego krzyża z czterema paskami w tle w odcieniach zieleni i szarości – jest to metoda zabezpieczenia, wprowadzona przez Unię Europejską. Kiedy klikniesz w tak wyglądające logo zostaniesz przeniesiony do wykazu Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, gdzie znajdziesz wszystkie informacje o danej aptece.

Jakie leki kupować on-line?

Przez Internet nie kupimy leków, które musi przepisać lekarz. Ta forma zakupu jest idealna do kupowania produktów niezbędnych, które dostępne są bez recepty. E-apteki to jednak nie tylko medykamenty. Znajdziemy tu cały szereg dermokosmetyków, produktów higienicznych i suplementów diety. Zdecydowanie dużym plusem jest fakt, że konsument ma możliwość dokładnego zapoznania się z produktem przed dokonaniem decyzji. Siedząc wygodnie w domu mamy czas na przyswojenie informacji z ulotki oraz na przeczytanie opinii innych użytkowników odnośnie produktu. Mając wątpliwości, możemy zadzwonić do apteki, gdzie udziela się wszelkich informacji o towarze. E-apteki są więc świetnym  i wygodnym rozwiązaniem, dla każdego kto nie chce tracić czasu w kolejkach.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej