Z czym się wiąże wybielanie zębów lampą Beyond

Wybór skutecznej i długotrwałej metody wybielania zębów jest niezmiernie istotny. Każdy z nas marzy o zdrowym i białym uśmiechu, dlatego metoda jaką zastosujemy powinna być przede wszystkim bezpieczna i skuteczna. Do takich właśnie należy prosty zabieg stomatologiczny wybielania zębów lampą Beyond.

Chcąc mieć jak najładniejszy i jak najbielszy uśmiech sięgamy po najróżniejsze metody, które mają pomóc osiągnąć nam upragniony efekt jak najszybciej. Często więc decydujemy się na tanie i łatwo dostępne żele i pasty. Niestety najczęściej zawierają one substancje wybielające o bardzo niskim natężeniu, co przekłada się na mało satysfakcjonujący efekt końcowy. Dodatkowo nadużywanie takich preparatów wybielających prowadzi do niszczenia szkliwa i powstawania ubytków. Najlepszym wyjściem jest oddanie się w ręce profesjonalistów. Wizyta w gabinecie stomatologicznym i użycie lampy Beyond gwarantują biały uśmiech na długo.

Uwaga na „domowe” sposoby

Zapewne każdy z nas słyszał o domowych metodach wybielenia zębów takich jak stosowanie past wybielających, sody, cytryny czy amoniaku. Niestety okazuje się, że zabiegi to mogą być niebezpieczne. W najlepszym wypadku środki te podrażnią jedynie dziąsła, jednak może dojść nawet do utraty zęba. Równie groźne jest używanie niesprawdzonych pasków wybielających, które mogą doprowadzić do silnej nadwrażliwości dziąseł. Pasty wybielające, które możesz zakupić w każdej drogerii, zazwyczaj ograniczają swoje działanie do usunięcia świeżego osadu i nie rozjaśniają barwy szkliwa. Jeśli więc zależy ci na trwałym i widocznym efekcie, który nie zaszkodzi twojemu zdrowiu, udaj się do specjalisty.

Jak działa lampa Beyond?

W sytuacji gdy chcesz wybielić zęby, dentysta zaproponuje zabieg z użyciem lampy Beyond. Jest to jedna z nowocześniejszych metod, jakie oferuje stomatologia estetyczna. Jej zdecydowaną zaletą jest to, że szybko wybiela zęby oraz usuwa wszystkie przebarwienia, nawet te, które wniknęły głęboko w strukturę zęba. Zabieg wygląda tak, że na zęby nakładany jest trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem. Następnie składniki żelu zostają uaktywnione poprzez działanie specjalnej lampy. Uzębienie może stać się jaśniejsze nawet o 14 tonów, a efekty utrzymują się aż do 3 lat. Zabieg nie jest bolesny, jednak nie jest polecany wszystkim. Ten rodzaj wybielania odradza się kobietom w ciąży, osobom poniżej 16 roku życia i pacjentom ze znacznymi ubytkami. Po poddaniu się procedurze przez dwie doby należy stosować białą dietę, która zapobiega powstaniu ewentualnych zabrudzeń.

 

Zobacz także

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na czym polega?

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to bardzo skuteczna...

Czytaj dalej

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zastanawiasz się jak trwale pozbyć się blizn i przebarwień potrądzikowych? Medycyna estetyczna i współczesna...

Czytaj dalej